חשמל 2018 png.png

TPM 8

מערכות אוורור ובקרה

Thursday | 8.11 | 14:15

מהנדס בניה ואדריכל בעל תואר M.Sc. מהאוניברסיטה הלאומית של קייב ומכהן כמהנדס מיזוג האוויר הראשי בחברת Electra M&E. בעבר מילא תפקידים בכירים בסניף ירושלים של אלקטרה וכמנהל פרויקטים.

לקורות החיים >>

Anatoly Lifshits.jpg

אנטולי ליפשיץ

אלקטרה M&E

תכנית המושב

 

TPM 8.1

גישת ה-Continuous Commissioning וכיצד ניתן ליישמה במבנים מסחריים ותעשייתיים?

גלעד דיסקין, אלקטרה M&E

Continuous Commissioning הינה גישה מתקדמת לפתרון בעיות תפעול, תחזוקה והפעלה אופטימאלית של המערכות האלקטרומכניות במבנים מסחריים ותעשייתיים תוך הגברת החיסכון האנרגטי, התפעולי ונוחות ותפוקת משתמשי המבנה.

מרבית הבניינים ומבני תעשייה תלויים בפעולתם התקינה של מערכות אלקטרו-מכאניות מורכבות אשר הינן הצרכן האנרגטי העיקרי במבנה. רובם המכריע של המתקנים מנוהלים ומתוחזקים בשיטה המסורתית, לעיתים בסיוע מערכת בקרת מבנה וצוות אחזקה שעושה כמיטב יכולתו לתחזק את המערכות ואת המבנה. תחזוקת מערכות מורכבות אלו מתבצעת לרוב כתחזוקת שבר בשילוב של תחזוקה מונעת. מרבית מערכות בקרת המבנה מתבססות על מערכות ניהול ובקרה סטטיים, שתכנונן והתקנתן התבססו על נתונים ידועים ביציאה לדרך. אך כידוע, חל שינוי מתמיד באופי הפעילות של המתקנים (שינויים בדיירי הקומה, הוספת חדר מחשב וכו`), הציוד מתיישן ונשחק ותפוקתו יורדת לאורך השנים, ובוודאי תפוסת הבניין ותנאי הסביבה הם דינאמיים ומשתנים באופן תדיר.

ההתפתחות האדירה ביכולות המיחשוב ועצם קיומו של מידע דיגיטלי רב שכבר מופק מהמערכות הללו, מאפשרים לרתום טכנולוגיות חדישות לביצוע ניטור ואופטימיזציה של המערכות האלקטרו-מכאניות. באמצעות שימוש בבינה מלאכותית, למידת מכונה וניתוחי ביג דאטה ניתן להסיק תובנות רבות שעד כה הושגו באופן חלקי ע"י אנשי מקצוע שנכחו באתר ובדקו באופן סיזיפי את הציוד. היתרון של מערכות מסוג זה הוא ברור: גם היכולת להביא ידע מקצועי בצורה עקבית וגם להעניק מבט הוליסטי על מערכות מורכבות ביותר, ומעל הכל - לבצע מלאכה מורכבת זו בצורה רציפה, 24/365 ובאלפי מתקנים במקביל וכל זאת בעלות נמוכה.

באמצעות תקשורת דיגיטלית רציפה לאתרים ולציוד, מושגות תועלות רבות וביניהן: חיסכון אנרגטי רב, הפעלה אופטימלית של מערכות ומניעת שחיקתן, התייחסות פרטנית לציוד הקצה Predictive Maintenance, מעקב מתמיד ורציף אחר כל ציוד, התראה מראש על תחילת הדרדרות תפקוד הציוד לפני התרחשות אירוע שבר, הצלבת מידע ממספר מקורות מידע וניתוח הגורמים המדוייקים לתקלה ולמהותה ועוד.

בהרצאה נסקור ונדגים כיצד טכנולוגיות אלו כבר מיושמות במתקנים בארץ ומחוצה לה ומביאות לשיפור בביצועי המערכות ולהגדלת זמינותן, לחיסכון אנרגטי רב ולשיפור הנוחות ותפוקת דיירי המבנה

נסיון תעסוקתי

2017 - היום - מנהל חדשנות טכנולוגית בחברת "אלקטרה M&E"

פיתוח עסקי וניהול שותפויות עם חברות סטארטאפ למוצרים ושירותים בתחומי האלקטרו-מכאניקה. בין יתר הפעילויות, שותפות עם חברת סמארט-גרין אשר פיתחה תכנה בעלת יכולות ייחודיות לניהול והתייעלות אנרגטית ותפעולית.

2015 - 2017 - מנהל שירות מערכות אלקטרו-מכאניות בחברת "אלקטרה M&E"

הקמה וניהול של מערך שירות בתחומי הצנרת וכיבוי האש ללקוחות מוסדיים כולל תיק שירות רחב וביצוע התקנות.

2011 - 2015 - מנהל תפעול בחטיבת השירות של חברת "אלקטרה מיזוג אויר"

ניהול מערך התפעול הכולל את מוקד השירות המשרת אלפי לקוחות ואתרים מוסדיים במגוון רחב של תחומים, הפעלת מאות טכנאים בפריסה ארצית, מחסני החברה המשרתים מאות עובדים ולקוחות קצה תחת מספר חברות בת.

ניהול עשרות פרויקטים במגוון תחומים.

2008 - 2011 - P.M.O בחברת "אלקטרה בע"מ"

בקרת פרויקטים בחברת "אלקטרה בנייה" בהיקף מאות מיליוני שקלים.

השכלה

2004 - 2008 - מהנדס תעשיה וניהול (Bachelor Of Technology), התמחות במערכות מידע, שנקר, רמת-גן.

גלעד דיסקין-.jpg

גלעד דיסקין

אלקטרה M&E

TPM 8.2

הלטון – מנדפים חכמים

Rabah Ziane, Air C Tech (Halton)

 
 

TPM 8.3

Chiller Plant Control (CPC)

Jean Luc Margueron, TRANE

 

TPM 8.4

פתרונות הדראוליים מתקדמים - שליטה ומדידת אנרגית תרמית בעזרת ברז-אנרגיה

רן שכטר, בלימו

ברזי פיקוד במערכות קירור, חימום ומיזו"א מבוססות מים כחומר קירור משני, מהווים חלק חשוב בשמירה על תפוקת יחידות הקצה בצד הצרכן, תוך כדי שמירה על צריכת האנרגיה. היתרון והחשיבות של שימוש בברזי פיקוד לא-תלוי-לחץ , כגון ברזי PIQCV, PIFLV ובמיוחד ברז ספיקה EPIV, הוכחו בשנים האחרונות פעם אחר פעם, במגוון רחב של פרויקטים ואפליקציות. האפשרות לשמור על יעילות אנרגטית של המערכת גם בעומס חלקי וגמישות לשינויים לאחר סיום הפרויקט, הם רק חלק מהיתרונות של ברזי פיקוד מסוג זה.

כעת, קיימת אפשרות לבעלי נכסים, מתכננים/יועצים, חברות ניהול נכסים, קבלנים ומשתמשי קצה קפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית המאפשרת שליטה ומדידת אנרגיה תרמית בצד הצרכני של מתקן מיזוג האוויר. האפשרות לשימוש בברז אנרגיה המשלב ברז פיקוד לא-תלוי-לחץ עם מדידת אנרגיה וניהול אנרגיית המתקן כולו, מאפשרת תכנון גמיש וקל, מהיר וללא טעויות. כמו כן שימוש בטכנולוגיה זו מאפשר הפעלה מהירה של המתקן, ללא צורך בביצוע איזון הידראולי מסובך על-ידי המתקין. לאורך חיי פעולת המתקן, המערכת תשמור על יעילות אנרגטית תוך שמירה על איזון הידראולי קבוע באמצעות יכול ההפעלה המתמשכת Continues Commissioning. מנגנון שמירה על הפרש טמפרטורה מינימאלי deltaT Manager מאפשר טיפול בתופעת Low DeltaT Syndrome. אוגר הנתונים המובנה מאפשר שמירת נתונים עד 13 חודשים, ובכך מאפשר לעשות גם Reverse Engineering על סוללות ישנות שאין עבורם נתונים נוספים.

בנוסף לכך, מהפכת ה- IoT הגיעה גם לברזי הפיקוד: ברזי האנרגיה מצוידים בטכנולוגיית "ענן", המאפשר ניטור המידע באופן קבוע ורציף בשיטת Anytime & Everywhere.

תפקיד נוכחי

מנהל חברת שמר נציגויות בע"מ

שמר נציגויות בע"מ נוסדה בשנת 1983 ועוסקת בייבוא ושיווק של רכיבים לתעשיית החשמל והאלקטרוניקה וציוד קצה לבקרת מיזוג אוויר ולשימושים כלליים בתעשייה. שמר מייצגת באופן בלעדי מספר חברות בינלאומיות מובילות, רובן אירופאיות.

מוצרינו משמשים מגוון רחב של תעשיות: חשמל ואלקטרוניקה, מיזוג-אוויר, חימום, אוורור, שנאים, מים ושפכים, מזון, תרופות, מוסדות ציבור, מעבדות מחקר ועוד.

השכלה

1991 -- סיום תיכון עם בגרות מלאה במקצועות פיזיקה, כימיה, מתמטיקה (5 יח"ל)

1995-1991: תואר ראשון בהנדסה מכאנית, אוניברסיטת תל-אביב. התמחות בתרמו-דינמיקה ומעבר חום

2000-1998: לימודי תואר שני בהנדסה ביו-רפואית בשילוב חטיבת ניהול, אוניברסיטת תל-אביב.

קורסים והסמכות

קורסים מקצועיים שונים בנושאי הידראוליקה ובנושאי חשמל, מכון STFW, וינטרת'ור, שוויץ

נסיון תעסוקתי

1995 – 2000 – מהנדס מערכות (הידראוליקה ומעבר חום), צה"ל  

2000 – 2004 – מהנדס מכירות, חברת שמר נציגויות בע"מ  

2005 – 2016 – מנהל מכירות, חברת שמר נציגויות בע"מ   

2017 – היום – מנהל כללי, חברת שמר נציגויות בע"מ  

רן שכטר-.jpg

רן שכטר

בלימו

 

TPM 8.5

מערכת Laboratory Solutions - Aircuity

אמיר וולף, אינסופקו

התאגדות מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בישראל

The Society of Electrical and Electronics Engineers in Israel 

Tel: (+972) 3 6134116 |  Fax: (+972) 3 6134117

All rights reserved to SEEEI Corp.