חשמל 2018 png.png

מסלול הנדסת מאור

מסלול התאורה, כולל בכנס 2018 שני מושבים:

הראשון - מושב פרויקטי תאורת חוץ ופנים בניהולו של המהנדס ארקדי שיין >>
השני - מושב בינלאומי בניהולו של המהנדס אלכס ירמולינסקי >>

במושב הראשון, חמש הרצאות מתחומים שונים, כולם אקטואליים ורלבנטיים למהפכת התאורה והרגולציה בתחום.

ההרצאה הראשונה של מר אמיר כהן עוסקת בתהליכי יבוא ואישור גופי תאורה והיא מתקשרת למהפכת הרגולציה, בה שוק בדיקות גופי התאורה נפתח לאחרונה לבדיקות שלא רק באמצעות מכון התקנים. ההרצאה גם רלבנטית להרצאתו של המהנדס אלכס גולדין (הרביעית במניין ההרצאות) העוסקת במפרט העדכני של משרד הבינוי והשיכון – מפרט שעודכן במהלך 2018 ועניינו אישור גופי תאורה לחוץ ליישום ושימוש  בפרויקטי המשרד.

הרצאתו של מהנדס אלון הוניגסברג (השנייה במניין ההרצאות) עוסקת במתקני מאור פנים באחת הסוגיות שמלוות אותנו מאז תחילת מהפכת התאורה המלאכותית - הסנוור המטריד ה- Discomfort Glare – נושא שלו השפעה על נוחות הראייה ופריון עובדי הצווארון הלבן.

מהנדס ג'ורג' דניאל מתאר בהרצאתו את היבטי התאורה האדריכלית המגוונת במרכז התחבורתי לב המפרץ. לפי התוצאות בשטח – הרצאה מרתקת. הדור הצעיר המסיים את ללימודי הנדסת החשמל אינו נחשף לעולם התאורה מסיבה פשוטה – הנושא לא מופיע בתוכנית הלימודים.

הרצאתו של המהנדס אייל מנשה תעסוק בשיטתיות  - מתודולוגיית התכנון – כיצד לגשת ולתכנן מתקן תאורה (חוץ) באופן שיכיל את כל מרכיבי המתקן וציפיות המזמין.

לתקצירי ההרצאות במושב פרויקטי תאורת חוץ ופנים >>

המושב השני הבינלאומי הכולל ארבע הרצאות, יפתח בסקירתו של יו"ר הוועדה הישראלית להנדסת המאור, ד"ר אינג' אורי דומן את כנס המאור השנתי של ה- IES שנערך השנה בבוסטון, ארה"ב ואת פוטנציאל שיתוף הפעולה עם אגודת המאור האמריקאית ה- IES.

ההרצאה השנייה על ידי מר Brian Bernstein, תעסוק בממשקים והיישומים הצפויים של טכנולוגיית ה- IOT במתקני ומערכות תאורה - תחום ההולך ותופס תאוצה בכל ההיבטים.

ההרצאה השלישית מתקשרת גם היא להרצאות המושב הראשון ועוסקת במיגון גופי תאורה כנגד נחשולי מתח. ההרצאה על ידי מר Matteo Gavazzeni מאיטליה, מומחה בתחום תקינה, הגנות חשמליות ורגולציה בתחום התאורה- הרצאה המביאה מידע ישיר מעולם התעשייה עם תובנות מעשיות.

בסיום ההרצאה נקיים פאנל שאלות עם מר GAVAZZENI – כל מה שרצית חשוב לך לדעת בתחום הגנות של גופי תאורה לד!

לתקצירי ההרצאות במושב התאורה הבינלאומי >>

ארקדי שיין

ארקדי מהנדסי חשמל

ארקדי שיין 2018.jpg

ארקדי שיין מנהל ובעלים של משרד התכנון א.שיין – מהנדסי חשמל העוסק בתכנון,יעוץ, פיקוח וניהול פרויקטים בכל תחומי החשמל והתקשורת בארץ ובחו"ל. מהנדס ארקדי שיין, בוגר הנדסת חשמל מהטכניון חיפה, חבר הנהלת התאגדות מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בישראל ונמנה עם מקימיה. ארקדי חבר המועצה ההנדסית ומשמש כנציג ההתאגדות כחבר בוועדה מרכזית לחשמל במכון ובמועצת מקצועות החשמל.

לקורות החיים>>

יו"ר המסלול:

אלכס יארמולינסקי

yarmolinsky (1).jpg

אלכס ירמולינסקי הינו מהנדס חשמל בכיר בחברת אור עד העוסק ביועץ ותכנון תאורה. עסק בפרויקטים של תאורת חוץ, תאורה לתעשייה, ותאורת משרדים תוך הדגש על התייעלות אנרגטית. אלכס השתתף במחקרים בנושא תאורת יום במשרדים מודרניים, תאורה חסכונית והשפעותיה על הבריאות, והשפעת תאורה מלאכותית על ההתנהגות. לאלכס נסיון בטכנולוגיות LED לתאורת פנים וחוץ.

לאלכס תואר M.Sc. בהנדסת חשמל.

לקורות החיים>>

התאגדות מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בישראל

The Society of Electrical and Electronics Engineers in Israel 

Tel: (+972) 3 6134116 |  Fax: (+972) 3 6134117

All rights reserved to SEEEI Corp.